A világbajnokságra vezető út

Ács Ferenc

Ács Ferenc

Eldöntöttem, hogy minden nap írok a vb-felkészülés időszakáról, egyfajta hajónaplót vezetve a nehézségekről és az élményekről. Ez olyan jól sikerült, hogy az első két… négy.. öt nap forgatagában köpni-nyelni nem tudtam, csak kerestem a helyem és időmet.

Na de, egészen előreugrottam. Szóval kis helyzetismertetés: mint a magyar jégkorong-válogatott erőnléti mentora (eme tisztséget nagyrabecsült kollégámmal és cimborámmal, Puskás Sándorral töltjük be), szoros felügyelet alatt tartjuk a jégkorong-válogatottak erőnléti felkészülését és szintjét; az én felügyeletem alá tartozik többek között a felnőtt női válogatott.

Aki nem tudná, ők éppen a világbajnoki felkészülés végén tartanak, május 6-tól pedig Kanadában, Halifaxben és Truróban világbajnokságon játszunk. Ennyit a szárazabb tényekről, nézzük, hogy s mint tovább.

Egyik nehézség, egy csöppecske, hogy másfél hét itthoni bezárkózós buborék után, busz Münchenbe, majd repülő Kanadába, ahol az első héten el se lehet hagyni a szállást, étel is az ajtóhoz érkezik. Se ki, se be. Sebaj, utána meccsek között majd meg lehet nézni a várost… várj csak, ja nem.. GPS-tracker a kézen, a hotel és a jégpálya a két helyszín ahol lehetünk… Szóval a fizikai megmérettetés ezúttal mentális kihívásokat is tartogat.

Nézzük, mit is csinálok én

Bemelegitések – levezetések és edzések forgatagában telnek a napok, tervezés és újratervezés. Sérülések és rehabilitációk. A program robbanékonyság és dinamizmus, gyorsaság és formaidőzitéssel telik, mellette teljesítmény optimalizáció és terhelés elvétel s felvétel mikro ciklusában.

Hogy néz ki egy nap

Reggeli – Edzés – Ebéd – Pihenés – Edzés – Vacsora – Pihenés. Pont.
Időnként a csapat pszichológusa kap szerepet, időnként taktikai megbeszélések, de a nap váza a pihenőnapok kivételével (ahol csak 1 edzés van) így néz ki. Azok, akik valaha mondták, hogy könnyű, ha ennyi időm lenne, én is meg tudnám csinálni…

Ezek a sportolók gyerek koruk óta ezt csinálják, újból és újból nekifutnak, pedig fáj és nehéz és sérül és gyógyul, és elkeseredik és vidám, siker és kudarc, az élet számtalan torziós ereje hat rájuk. Kérem, az élsportolók élete nemcsak játék és mese 🙂

Innen folytatom,csak már el akartam kezdeni 😀 .

Mesélek a saját élményekről is, illetve, hogy hogy néz ez ki belülről.

Hajrá magyarok, hajrá lányok! 🙂

Ács Ferenc

Ács Ferenc

Hasonló cikkek

Fizikai terhelés és a mentális egészség

Nagyon fontos látnunk a mentális és a fizikai munka analógiáját. Édesapám mondta mindig, hogy munka után jólesik a szellemi kihívás, és tanulás után különösen jól esik egy jó edzés. A test és az elme kapcsolatának megértése elengedhetetlen ahhoz, hogy teljes

Tovább olvasom »

A Január nem egyenlő a változással

Itt a Január a nagy változások hónapja. Elkerülhetetlenül Decemberben lelassulunk, félbehagyunk munkákat vagy már lezárjuk őket, hogy aztán Januárban vegyük újra elő őket. Tapasztalataim szerint egyébként már nem a Január 1.-e a változások időszaka, hanem a körülbelül Január az 🙂

Tovább olvasom »

Újranyitás!

Ez a gondolat jár a fejemben, de a hosszú hibernáció után szeretném feltárni előttetek mivel jár ez. A covid időszak számtalan nehézséget okozott egy edzőteremnek. Míg számtalan kutatás mutatta, hogy az elhízás súlyosbítja a tüneteket, az izolációval fellépő mentális panaszokon

Tovább olvasom »